Doctoreto logo
Doctoreto logo

تست کرونا در منزل با

کدوم شهر هستی؟

تهران

شیراز

تست مورد نظرت رو انتخاب کن

تست PCR

 • نمونه گیری از حلق و بینی
 • جواب ۲۴ ساعته

قیمت: ۳۸۹،۰۰۰ تومان

شامل هزینه نمونه گیری در محل

ثبت سفارش

تست PCR و آنتی بادی

 • نمونه گیری از حلق و بینی و خون
 • جواب ۴۸ ساعته

قیمت: ۵۲۹،۰۰۰ تومان

شامل هزینه نمونه گیری در محل

ثبت سفارش

تست آنتی بادی

 • نمونه گیری از خون
 • جواب ۴۸ ساعته

قیمت: ۲۲۹،۰۰۰ تومان

شامل هزینه نمونه گیری در محل

ثبت سفارش

تست PCR

مورد تایید شرکت های هواپیمایی
 • نمونه گیری از حلق و بینی
 • جواب ۲۴ ساعته

قیمت: ۴۴۹،۰۰۰ تومان

شامل هزینه نمونه گیری در محل

ثبت سفارش

تست کرونا در منزل: بهترین روش تشخیص کرونا

زندگی به‌خودی‌خود سخت شده. ما می‌خواهیم زندگی شما را راحت‌تر کنیم. کرونا یک طرف؛ استرس کرونا هم یک طرف! ممکن است شما هم بارها شک کرده‌اید که کرونا گرفته‌اید. اما کی باید تست کرونا داد؟ چه تستی برای ما مناسب است و اینکه آیا می‌توان به تست کرونا منزل اعتماد کرد یا نه؟!

آزمایش کرونا در منزل، منطقی‌ترین روش تشخیص کروناست. برای اینکه بدانید چرا بهترین گزینه برای تست کرونا؛ تست کرونا در خانه است؛ ادامه مطلب را بخوانید:

چه زمانی تست کرونا در منزل بدهیم؟

علائم اولیه کرونا تا حدودی برای همگی ما شناخته شده است. اگر شما این علائم مشکوک را دارید (حتی یک علامت) را تجربه کردید، باید برای آزمایش کرونا در خانه اقدام کنید.

 • تب
 • سرفه
 • تنگی نفس
 • لرز
 • سردرد
 • بدن درد
 • گلودرد
 • خستگی
 • ازدست‌دادن یا ضعیف شدن حس بویایی و چشایی.
  علائم گوارشی مانند:
  تهوع
  استفراغ
  اسهال.

کرونا دلتا هم ممکن است بسیار شبیه سرماخوردگی عمل کند. به همین خاطر علائم سرماخوردگی مانند آبریزش بینی نیز به علائم بالا اضافه می‌شود. به دلیل قدرت سرایت بالای سویه دلتا؛ پیشنهاد شده است که حتی در صورت داشتن تک علامت هم قرنطینه را شروع و برای آزمایش کرونا اقدام کنید.

اگر با فرد مشکوکی برخورد کرده‌اید!

ممکن است که شما با ویروس کرونا آلوده شوید اما علائمی هم نداشته باشید؛ یا به عبارتی ناقل خاموش هستید. در نتیجه اگر با فرد مشکوک به علائم کرونا برخورد کردید؛ حتماً برای تست کرونا اقدام کنید.

اگر در تجمع شرکت کرده‌اید!

خب قطعاً شما می‌دانید که تاحدامکان نباید در هیچ تجمعی شرکت کنید. اما اگر چنین شرایطی به وجود آمده است باید برای آزمایش کرونا در محل اقدام کنید. چرا که شما در چنین جمعیت‌های شلوغی نمی‌توانید تمام افراد را کنترل و یا فاصله اجتماعی و سایر موارد پروتکل بهداشتی را رعایت کنید!

اما چرا تست کرونا در منزل؟

اگر هرکدام از علائم اولیه کرونا را تجربه کردید، سعی کنید از خانه خارج نشوید. از نظر اخلاقی شما موظف هستید به‌محض اینکه به داشتن علائم کرونا مشکوک بودید، خود را قرنطینه کنید. چرا که قرنطینه افراد مشکوک بهترین روش کنترل همه‌گیری کروناست. اما به جز خطر برای دیگران؛ خارج شدن از خانه می‌تواند به ضرر خودتان هم باشد. چرا که احتمال شدیدتر شدن بیماری کرونا به‌محض خروج از خانه بسیار زیاد است. وخامت و شدت بیماری کرونا به‌صورت مستقیم به میزان لود ویروس کرونا (یعنی میزان ویروس فعال در بدن شما) بستگی دارد. ممکن است با خروج از خانه، میزان بیشتری ویروس وارد بدن شما شود. در نتیجه شما به‌خاطر سلامتی خودتان و شدید نشدن بیماری نباید از خانه خارج شوید.

از طرفی میزان لود ویروس در مراکز درمانی، کلینیک‌ها، مراکز 16 ساعته کرونا و آزمایشگاه‌ها نیز بسیار زیاد است. در نتیجه پزشکان توصیه می‌کنند که افراد مشکوک به جز در حالت‌های اضطراری از خانه خارج نشوند. اما اگر قرار نیست از خانه خارج شویم؛ چگونه تست دهیم؟

جواب واضح است. تست کرونا در منزل منطقی‌ترین گزینه روی میز است. شما به‌راحتی می‌توانید در امن‌ترین حالت ممکن تست بدهید و بدون اینکه خود و دیگران را به خطر بیندازید، از داشتن یا نداشتن کرونا مطمئن شوید.

ویروس COVID-19 افراد مختلف به روشهای مختلف تأثیر می گذارد

گلودرد

سردرد

تب

افرادی که تب ، سرفه یا مشکل تنفسی دارند باید با پزشک خود تماس بگیرند و به دنبال مراقبت پزشکی باشید

هر جای ایران هستی دکترتو پیدا کن

همین الان مشاوره بگیر

تست کرونا در منزل شامل چه تست‌هایی می‌شود؟

تست کرونا در منزل شامل دو تست پی سی آر و آنتی بادی می‌شود. هرچند تست‌های تشخیص کرونا انواع دیگری نیز دارد (مانند رپیدتست و غیره). اما آشنایی با همین دو آزمایش کرونا در خانه و تفاوت آن ها با یکدیگر، برای شما کافی است:

تست PCR کرونا در منزل

تست PCR، تست “استاندارد طلایی” برای تشخیص COVID-۱۹ است. به گزارش WHO (سازمان بهداشت جهانی)، تست پی سی آر، دقیق‌ ترین و قابل‌ اطمینان ترین تست در رابطه با بیماری کرونا است. تست پی سی آر می تواند تشخیص دهد که آیا شما در حال حاضر مبتلا به کرونا هستند یا نه و یا اینکه باید قرنطینه شوید یا خیر؟ این تست برای تشخیص عفونت فعلی استفاده می شود. تست های تشخیصی کرونا به دو دسته تست آنتی ژن و تست مولکولی تقسیم می شوند. پی سی آر از جمله تست های مولکولی است.

نمونه‌برداری برای تست پی سی آر به طور معمول با استفاده از سوآپ بینی یا گلو و یا بزاق جمع‌آوری می‌شود.

تست آنتی بادی کرونا در منزل

تست آنتی بادی در منزل می‌تواند درگیری قبلی با عفونت COVID-19 را تشخیص دهد. یعنی تست‌های آنتی بادی برای تشخیص عفونت کرونا ویروس فعلی مورداستفاده قرار نمی‌گیرد. آنتی بادی‌ها چندین روز یا چند هفته بعد از درگیری با عفونت، در بدن تولید می‌شوند. این آنتی بادی‌ها ممکن است چند هفته یا بیشتر بعد از بهبودی در خون شما بماند. نمونه‌های مربوط به آزمایش‌های آنتی‌بادی بر روی نمونه خون انجام می‌شوند.

تست کرونا در منزل چگونه انجام می‌شود؟

اگر مشکوک به کرونا هستید یا به دلایل دیگری مانند تست آنتی بادی یا پرواز خارجی نیاز به تست دارید؛ ابتدا اقدام به انتخاب شهر محل سکونت خود کنید. تست موردنظر خود را انتخاب می‌کنید و پس از پرداخت و ثبت موفقیت‌آمیز در سامانه، در صف نوبت‌گیری قرار می‌گیرد. در کمترین زمان از طرف پشتیبانی با شما تماس گرفته می‌شود و نسبت به مکان و شرایط فرد متقاضی، مانند وخامت احوال و یا استرس و عجله، زمان قطعی مراجعه مشخص می‌شود.

تکنسین به همراه کیت نمونه‌برداری در زمان مقرر به منزل شما مراجعه می‌کند. نمونه‌برداری ترجیحاً در فضای باز انجام می‌شود. رعایت تمام اصول بهداشتی از ضدعفونی تا رعایت حداکثر فاصله در تمام طول نمونه‌برداری از وظایف نمونه‌گیر آموزش‌دیده است.

همان‌طور که می‌دانید برای نمونه‌برداری تست پی سی آر یک سواپ وارد بینی و ته حلق می‌شود و با نمونه‌برداری سریع، در کمتر از یک روز، نتیجهٔ آزمایش برای شما ارسال می‌شود. در تست آنتی بادی هم از شما نمونه خون‌گرفته خواهد شد. تمام این موارد پیش از نمونه‌گیری برای شما توضیح داده خواهد شد تا با کمترین اضطراب، برای داشتن بهترین نتیجه، با نمونه‌گیر همکاری کنید.

سولات متداول

سرعت یکی از گزینه‌هایی است که به آزمایش کرونا در خانه قدرت می‌بخشد. تست سریع کرونا در منزل باعث می‌شود شما کمتر استرس داشته باشید و یا بتوانید به برنامه‌های خود برسید. به‌صورت معمول جواب تست کرونا منزل، در سریع‌ترین حالت 24 ساعت و در مواردی هم تا 48 ساعت اعلام می‌شود. تست کرونا در منزل با کمترین زمان و کمترین قیمت مناسب‌ترین گزینه شماست.

دکترتو برای راحتی شما عزیزان تست کرونا را در سه پکیج به شما ارائه می‌کند: 1.تست PCR 2. تست آنتی بادی 3. تست PCR + تست آنتی بادی. تست PCR در منزل با دکترتو، ارزان‌ترین قیمت در بین تمامی مراکزی است که خدمات آزمایش کرونا در محل را ارائه می‌کنند. این تست که مورد تأیید شرکت‌های هواپیمایی است و در کمتر از 24 ساعت به دست شما می‌رسد را تنها با 390 هزار تومان می‌توانید انجام دهید. تست آنتی بادی در منزل، با کمترین قیمت تنها با 120 هزار تومان انجام می‌شود و نتیجه آن در کمتر از 48 ساعت در دستان شما خواهد بود. قیمت پکیج سوم یعنی تست PCR و آنتی بادی در منزل با هم، 420 هزار تومان است. می‌توانید این قیمت را با دیگر آزمایشگاه‌ها و یا سایر خدمات دهندگان مقایسه کنید. تست کرونا در منزل با دکترتو؛ علاوه بر کیفیت و سرعت، قیمت مناسبی هم دارد.

خیر. به جز مواردی که پزشک متخصص داخلی، فوق‌تخصص ریه و عفونی یا دکتر اورژانس؛ تست کرونا را برای شما تجویز کند و شما این تست را در مراکز 16 ساعته که مراکزی دولتی هستند، انجام دهید؛ تست کرونا در هیچ مرکز معتبر دیگری رایگان نیست. اما توصیه دکترتو این است که اگر علائم دارید در خانه بمانید و در محل زندگی خود تست دهید. چرا که مراکز 16 ساعته و یا بسیاری از آزمایشگاه‌ها بسیار شلوغ هستند و خطرناک! چرا که متقاضیان تست کرونا به‌احتمال زیادی درگیر کرونا هستند، و قطعاً لود ویروس در این مراکز بسیار بالاست. پس خود را به خطر نیندازید و درصورتی‌که مشکوک به کرونا هستید، با کمترین قیمت و در سریع‌ترین و راحت‌ترین حالت ممکن؛ از طریق دکترتو اقدام به تست در محل زندگی یا کار خود کنید.

هم بله و هم خیر! بسیاری از آزمایشگاه‌های معتبر طرف قرارداد دکترتو، تست کرونا را در بیمه تکمیلی می‌پذیرند. فقط کافی است برای داشتن اطلاعات دقیق‌تر از بیمه تکمیلی خود و شرایط دریافت فاکتور هزینه بیمه؛ با پشتیبان دکترتو هماهنگ شوید. از طرفی در برخی اخبار هم شنیده می‌شود که برخی شرکت‌های بیمه، مانند تأمین اجتماعی تست کرونا را تحت پوشش بیمه قرار داده است. دراین‌خصوص و نحوه اجرا؛ با پشتیبان دکترتو مشورت کنید.

بله. هزینه‌های پرداختی شما برای تست‌ها شامل هزینه ایاب‌وذهاب می‌شود و دکترتو بابت سفر به محل زندگی شما هزینه‌ای دریافت نخواهد کرد. مگر اینکه شما در محدوده‌ای باشید که شامل هزینه ایاب‌وذهاب شوید، مانند شهرصدرا در شیراز. درصورتی‌که لازم باشد هزینه سفر توسط شما پرداخت شود؛ از ابتدا مبلغ و شرایط پرداخت تعیین خواهد شد. در نتیجه نگران نباشید چرا که همه چیز شفاف است.

تنها کافی است که به منبع معتبری اعتماد کنید. چرا که اگر تست کرونا توسط آزمایشگاه غیرمعتبر؛ تکنسین آموزش ندیده، کیت بد و یا در زمان نامناسب انجام شود؛ احتمال جواب منفی کاذب بالا می‌رود. یعنی ممکن است شما کرونا داشته باشید اما جواب تست به‌غلط، منفی باشد. دکترتو با آزمایشگاه‌های معتبری قرارداد دارد. تضمین اعتبار تست کرونا در منزل توسط دکترتو؛ اعتمادی است که ما به آزمایشگاه‌های همکار خود داریم.

بله. اما نه هر تستی. دکترتو تلاش کرده است که تست PCR با ولید یا اعتبار جهانی عرضه کند. اما به چه صورت؟ همان‌طور که می‌دانید داشتن تست کرونا منفی برای پروازهای خارجی ضروری است. بسیاری از کشورهایی که مقصد شما برای مسافرت هستند تست PCR معتبر از شما می‌خواهند. دراین‌بین برخی شرکت‌های هواپیمایی لیستی از آزمایشگاه‌های مورد تأیید خود را در هر شهری معرفی کرده‌اند. اما در برخی موارد دیده می‌شود که این لیست تغییراتی کرده و یا آزمایشگاهی کم و یا زیاد شده و شما در جریان نبوده‌اید یا بسیاری از این آزمایشگاه‌ها شلوغ بوده و در زمان موردنیاز به شما نوبت تست ندهند. دکترتو این مشکل شما را حل کرده است. دیگر نیازی نیست به دنبال آزمایشگاه مورد تأیید بگردید. ما همه این واسطه‌ها را حذف کرده‌ایم. تست PCR در خانه با دکترتو، تست کرونا مورد تأیید شرکت‌های هواپیمایی است و نتیجهٔ آن در کمتر از 24 ساعت نیز در دستان شماست. البته که هزینه‌ای هم برای این اعتبار و تأیید از شما دریافت نمی‌شود.

در حال حاضر دکترتو، تست کرونا در منزل تهران و تست کرونا در منزل شیراز را شروع کرده است. دکترتو مانند همیشه در راستای عدالت و سلامت؛ به‌زودی تست کرونا در محل را به‌تمامی نقاط ایران توسعه خواهد داد.

بله. تست PCR در منزل توانایی شناسایی انواع کرونا را دارد. در همه‌گیری کرونا دلتا یا هندی، با وجود علائم کرونا؛ نتیجه تست منفی کاذب زیاد دیده می‌شود. یعنی افراد کرونا دارند اما تست نتوانسته آن را تشخیص دهد. اما این مشکل از کجا آب می‌خورد؟ ویروس جهش‌یافته کرونا دلتا؛ قسمت‌های عمیق‌تری از سیستم تنفسی را درگیر می‌کند. در نتیجه برای نمونه‌برداری لازم است بسیار دقیق و عمیق بود. کادر تست کرونای دکترتو، آموزش‌دیده‌اند و به‌طورکلی با تغییرات رفتاری در هر جهش کرونا؛ خود را به‌سرعت منطبق می‌کنند. در نتیجه نگران نباشید و به ما اعتماد کنید.

بله. درصورتی‌که می‌خواهید از خدمات سازمانی تست کرونا مطلع شوید می‌توانید با ما تماس بگیرید و از شرایط و تخفیف‌های سازمانی ما مطلع شوید.

بله. تست کرونا در محل کار یا در هر مکانی که مراجع بخواهد می‌تواند انجام شود.

ه‌طورکلی برای تست‌های تشخیصی، نتیجه منفی به این معنی است که تست، ویروس SARS – CoV-2 را تشخیص نداده است و نتیجه مثبت به این معنی است که تست وجود ویروس SARS – CoV-2 را تشخیص داده است و شما مبتلا به بیماری کرونا هستید. بااین‌حال، هیچ آزمایشی کامل نیست. همیشه یک شانس برای نتیجه کاذب وجود دارد. در مورد تست‌های تشخیصی، نتیجهٔ منفی کاذب به این معنی است که تست به شما می‌گوید که شما مبتلا به COVID-19 نیستید ولی در واقع آلوده شده‌اید و یک مثبت کاذب وجود دارد که نشان‌دهنده ابتلای شما به COVID-19 است، اما شما در حقیقت مبتلا نیستید. اگر تست COVID-19 مثبت است: شما مبتلا به COVID-19 هستید. اما استرس نگیرید. بسیاری از افراد، کرونا را به‌صورت خفیف یا متوسط تجربه می‌کنند. اما لازم است برای درمان اقدام کنید. دکترتو برای این مرحله هم راه‌حلی منطقی دار: مشاوره آنلاین! شما با مشاوره تلفنی دکترتو با دکتر داخلی، عفونی و ریه در تماس باشید، در خانه بمانید و از منزل خود به درمان ادامه دهید. در نتیجه پروتکل‌های بهداشتی و شرایط قرنطینه را به‌صورت کامل رعایت کنید و در این مدت دائماً با ما در تماس باشید. اگر نتیجه تست COVID-19 منفی باشد: یک نتیجه تست تشخیصی منفی به این معنی است که شما در زمان انجام آزمایش COVID-19 نداشته‌اید و یا این که نمونه خیلی زود و در اوایل دوره عفونت جمع‌آوری‌شده است. اگر بعد از نتیجه منفی تست تشخیصی، علائم بیماری را داشتید، ممکن است به آزمایش دیگری نیاز داشته باشید تا مشخص شود که آیا آلوده به ویروس هستند یا نه. دراین‌خصوص با دکتر داخلی مشورت کنید.

حتماً می‌دانید که بهترین تست یا به قولی تست با “استاندارد طلایی” برای تشخیص کرونا متعلق به تست PCR است. چرا که روش PCR دارای مزیت تشخیصی سریع و دقیقی است. اما تشخیص کرونا با استفاده از روش PCR، به‌وضوح مثبت یا منفی بودن ویروس را مشخص نمی‌کند و تشخیص بر مبنای ارزش دفعات تکثیر (Threshold Cycle (Ct)) قرار دارد. CT به معنی دفعات دورهٔ تکثیر ژن است. هرچه مقدار Ct ژن خاصی کم‌تر باشد، تعداد ژن بیشتری در نمونه وجود دارد. عدد CT گزارش نشده: مبتلا هستید. CT کمتر از 30: به‌عنوان فرد مبتلا در نظر گرفته می‌شوید. CT در محدوده 35> و 30=<: به‌عنوان فرد مبتلا در نظر گرفته می‌شوید. باید قرنطینه شوید و بعد از 48 ساعت دوباره تست دهید. CT بالاتر و یا مساوی 35 (35=<): به‌عنوان فرد مبتلا در نظر گرفته می‌شوید. باید قرنطینه شوید و منتظر تغییر در علائم و یا نتیجه دوباره تست PCR باشید. بعد 48 ساعت دوباره تست انجام دهید. هشدار: این نکته را بدانید که عدد سی تی به‌صورت قطعی به شما نمی‌گوید که کرونا دارید یا نه! یعنی اگر علائم دارید و حتی سی تی شما بالاست، بازهم باید قرنطینه شوید تا دکتر شما تشخیص دهد که کرونا دارید یا نه. از سمتی هم در شروع بیماری (که بیماری مقدار ژن هدف کمتری دارد) یا در نمونه‌برداری بد با سواپ، ممکن است نتیجه CT به‌درستی چیزی که باید باشد، نباشد. یا به عبارتی منفی کاذب شود. پس تشخیص نهایی باید بر حسب آزمایش پی سی آر، علائم شما و در نتیجه تشخیص پزشک باشد. برای کاهش خطای بالا، علاوه بر این که باید آزمایش توسط فرد مجرب انجام شود، مهم است که نمونه‌گیری برای هر بیمار از 2 یا چند محل (نازوفارنکس و حلق) انجام گیرد و برای افراد مشکوک به ابتلا در شرایطی که در قرنطینه به سر می‌برند هم آزمایش تکرار شود. دکترتو با کادری آموزش‌دیده خیال شما را بابت تمام این موارد راحت می‌کند. نمونه‌گیری دقیق به همراه کیت خوب تست می‌تواند دلیلی برای اعتماد شما به ما باشد.

توصیه دکترتو این است که در صورت داشتن علائم کرونا، برای زدن واکسن کرونا دست نگه دارید. در این حالت بهتر است با توصیه دکتر داخلی برای تست کرونا در منزل اقدام کنید و بعد از مطمئن شدن از نتیجه منفی تست خود، برای تزریق واکسن کرونا اقدام کنید. اما اگر هیچ علائم مشکوکی ندارید و یا در این مدت اخیر در مواجه با افراد مشکوک و یا مراکز پر از تجمع نبوده‌اید؛ لازم نیست قبل از تزریق واکسن کرونا تست دهید.

خیر. افراد نمونه‌گیر، آموزش‌های کاملی دیده‌اند و در طی انجام تست کووید، تمام اقدامات بهداشتی را رعایت می‌کنند. در نتیجه جایی برای نگرانی نیست. اما اگر همچنان نگران بودید، این مورد را با فرد نمونه‌گیر در میان بگذارید. او به شما اطمینان می‌دهد که با رعایت اصول بهداشتی خطر ابتلا یا تشدید بیماری در شما وجود نخواهد داشت.

این روزها بیمارستان مکان امنی نیست. چرا که احتمال ابتلا به کرونا یا تشدید بیماری در بیمارستان‌ها بالاست. درصورتی‌که چاره‌ای ندارید برای تست به بیمارستان مراجعه کنید. در غیر این صورت تست کرونا در منزل بهترین و بی‌خطرترین روش تشخیص تست کروناست.

تست PCR بهترین روش تشخیص کروناست. شاید به تشخیص دکتر داخلی یا ریه لازم باشد که سی‌تی‌اسکن ریه هم بدهید. اما سی‌تی‌اسکن ریه جایگزین تست کرونا نیست. در نتیجه برای تشخیص نهایی کرونا نمی‌توانید به سی‌تی‌اسکن اکتفا کنید.

تست کرونا انواع مختلفی دارد. برای این تست‌ها نیاز به انواع مختلفی از نمونه وجود دارد. با انواع معمول نمونه‌گیری مثل خون سرانگشت و نمونه‌گیری خون وریدی همگی آشنا هستیم. نمونه‌گیری سوآپ بینی برای اکثریت افراد شاید کمی عجیب و ناآشنا باشد، اما دردناک نیست.

بله، کودکان هم می‌توانند تست کرونا بدهند. انجام تست کرونا هیچ محدودیت سنی ندارد. در واقع تست‌های کرونا هیچ تفاوتی برای بزرگسال یا کودک ندارند.

خیر، تابه‌حال هیچ‌گونه عارض جانبی در مورد تست‌های تشخیصی و آنتی بادی کرونا گزارش نشده است.